Zahraničné

V Nemecku vyvolala hnev mladá žena (26): Navštívila bary, hoci mala COVID-19

MNÍCHOV – Premiér juhonemeckej spolkovej krajiny Bavorsko žiadal v pondelok vyvodenie dôsledkov pre ženu, podozrivú zo spôsobenia koronavírusovej nákazy tým, že navštívila niekoľko barov, hoci práve absolvovala testy na nový druh koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

“Superšíriteľka” vo veku 26 rokov mala údajne prejavy infekcie koronavírusom, ale napriek tomu išla von a navštívila viacero barov v bavorskom meste Garmisch-Partenkirchen na úpätí hory Zugspitze (2962 metrov nad morom), najvyššej v Nemecku. Miestne úrady uviedli, že žena nakazila množstvo ľudí.

“Garmisch-Partenkirchen je učebnicovým príkladom hlúposti,” vyhlásil bavorský premiér Markus Söder po zasadnutí kabinetu v hlavnom meste spolkovej krajiny Mníchov. “Bezohľadnosť musí mať následky,” dodal Söder a zmienil sa o možnosti zavedenia “vysokých pokút”.

Porušenie karantény sa v Bavorsku trestá pokutou 2000 eur. Potvrdený počet nakazených za sedemdňové obdobie na 100.000 obyvateľov v okrese Garmisch-Partenkirchen bol v nedeľu 55. Regionálne úrady po celom Nemecku sa rozhodli, že znovu zavedú obmedzenia, ak toto číslo prekročí hranicu 50.