Spoločnosť Zahraničné

V Nemecku odsúdili piatich mužov za prípady hromadného znásilnenia

ilustračná fotografia (TASR/AP)

ESSEN – V súvislosti so sériou hromadných znásilnení školáčok v nemeckom Porúrí odsúdili v pondelok piatich mladých mužov. Krajinský súd v Essene im vymeral za znásilnenia tresty odňatia slobody od troch rokov a deväť mesiacov až po šesť rokov a tri mesiace, informovala agentúra DPA.

Súd ich uznal za vinných z toho, že dievčatá pod falošnými zámienkami vylákali do auta a potom ich na odľahlých miestach znásilnili. K znásilneniam došlo v rokoch 2016-2018. Niektoré zo šiestich dievčat mali v čase spáchania týchto zločinov iba 16 rokov.

Prokuratúra uviedla, že obžalovaní vo veku od 17 do 24 rokov zneužili “zákerným spôsobom” bezbrannosť dievčat. Komunikovali o nich v četovacej skupine a dohadovali sa, kde sa stretnú, aby mohli páchať trestné činy. Spravidla si jeden z mužov dohodol schôdzku s dievčaťom a ostatní páchatelia prišli na miesto neskôr.

Traja muži sa počas procesu priznali. Obvinili ich v siedmich prípadoch znásilnenia, aj keď podľa vyšetrovateľov bol ich počet pravdepodobne oveľa vyšší.

Súd vo svojom verdikte označil tieto znásilnenia za “ohavné činy”, dodáva DPA.