Spoločnosť Top Zahraničné

Teror v Mníchove: Po streľbe v nákupnom centre niekoľko mŕtvych

MNÍCHOV – Mníchovská polícia potvrdila osem mŕtvych a viacero ťažko zranených ľudí po dnešnej streľbe v nákupnom centre Olympia v Mníchove, informovala agentúra DPA.

Podľa polície útočili jeden až traja strelci, ktorí sú stále na úteku. Svedkovia hovorili o troch osobách s dlhými strelnými zbraňami. Podľa agentúry Reuters polícia predtým nevylúčila, že išlo o teroristický útok.

Povolané aj posily z Rakúska

Ako informovala spravodajská stanica BBC, podľa bulvárneho denníka Bild boli do Mníchova povolané posily aj z Rakúska. Okrem toho boli do mesta vyslané všetky dostupné bezpečnostné zložky v Bavorsku, ako aj jednotky zo susedných spolkových krajín Hesensko a Bádensko-Württembersko.

Český minister vnútra Milan Chovanec (ČSSD) pre Českú televíziu uviedol, že polícia preventívne posilňuje počty policajtov v obchodných centrách a hliadky na hranici. Nemá však informácie, že by prípadný útok hrozil aj v Česku.

Medzi obeťami nie sú Slováci

Medzi obeťami či zranenými v útoku v Mníchove by nemali byť občania SR. Vyplýva to z informácií ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí, ktoré má rezort momentálne k dispozícii.

Ako dodal hovorca MZV Peter Stano, Slovákom v Mníchove odporúčajú dodržiavať pokyny nemeckých bezpečnostných zložiek, čiže nevychádzať na verejné priestranstvá a nezverejňovať videá či fotografie z policajnej akcie.