Košice Michalovce Námestovo Regióny

V Michalovciach horia stavebniny. Škody sú odhadované na milión eur

Zdroj: TASR / Roman Hanc

MICHALOVCE – Približne dvadsiatka hasičov aktuálne zasahuje pri rozsiahlom požiari stavebnín na Ulici pekárenskej v Michalovciach. “Škody na majetku budú vysoké,” uviedol pre TASR operačný dôstojník košického krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

 

Ako doplnil, pri požiari troch budov predajne stavebnín už dvaja hasiči utŕžili ľahké zranenia. K zraneniu civilistov podľa jeho slov nedošlo, keďže zásah prebieha v priemyselnej časti mesta. Na mieste zasahujú hasiči z Michaloviec, Sobraniec a Veľkých Kapušian, podľa Kataríny Križanovej z prezídia HaZZ i členovia dobrovoľného hasičského zboru z Veľkých Revíšť.

“Na miesto udalosti smeruje expertná skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarno-technického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR, nakoľko škoda bola predbežne vyčíslená na 1 000 000 eur,” doplnila Križanová.

Podľa slov zisťovateľa príčiny požiarov z michalovského HaZZ Mariána Kováča bola miestom vzniku požiaru zadná časť dvora v blízkosti budovy predajne a skladových priestorov, kde boli uskladnené drevené palety, “od ktorých sa následne požiar rýchlym pohybom šíril na stavebné konštrukcie jednotlivých budov a ďalej do priestoru uskladnených materiálov“. Ako dodal, príčina vzniku požiaru, ku ktorému hasiči vyrazili v dopoludňajších hodinách a ktorý lokalizovali okolo 14.15 h, je v štádiu vyšetrovania, úmyselné zapálenie však hasiči vylúčili.