Zahraničné

V Londonderry zavraždili novinárku. Polícia zadržala štyroch ľudí

Snímka z miesta činu z 18. apríla - Zdroj: SITA/Brian Lawless/PA via AP

LONDÝN – V súvislosti s vraždou novinárky Lyry McKeeovej, ktorú v apríli zastrelili v severoírskom meste Londonderry, zadržala vo štvrtok polícia štyri osoby. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie severoírskej polície.

“Kriminalisti vykonali prehliadky štyroch domov a v súvislosti s organizovaním násilnej trestnej činnosti vo (štvrti) Creggan v ten večer, keď bola zavraždená Lyra McKeeová, zadržali štyri osoby,” uviedol predstaviteľ severoírskej polície Jason Murphy s tým, že ide o štyroch mužov vo veku 15, 18, 38 a 51 rokov.

Novinárka Lyra McKeeová (29) zomrela na následky zranení hlavy, ktoré utrpela 18. apríla pri streľbe v Londonderry. Neznáma osoba tam okolo 23.00 h miestneho času vypálila niekoľko rán smerom na policajtov a pri nich stojacu McKeeovú.

Postrelenú novinárku okamžite previezli do nemocnice, kde však utŕženým zraneniam podľahla. K zodpovednosti za McKeeovej vraždu sa prostredníctvom listu zaslaného severoírskym médiám prihlásila militantná skupina s názvom Nová IRA.