Banská Bystrica Krupina Regióny

V Krupine chýbajú dobrovoľníci, bez odmeny nechcú pracovať

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

KRUPINA – Mesto Krupina má na víkendové celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 málo dobrovoľníkov. „Administratívnych pracovníkov máme dosť, po štyroch na jedno odberné miesto, dobrovoľníkov, žiaľ, nie, pretože bez finančnej odmeny nechcú prísť pracovať,“ uviedol pre TASR primátor Krupiny Radoslav Vazan.

 

Ako dodal, ochranné obleky a pomôcky majú doraziť v piatok od armády. „Pre prípad potreby máme zálohu oblekov, rukavíc a ostatných pomôcok aj v sklade na mestskom úrade,“ spomenul. „Postupne čoraz viac povinností presúva štát na samosprávy, takže už len veríme, že to všetko zvládneme,“ dodal Vazan. Mesto Krupina vytvorilo šesť odberných miest v exteriéri.

„Priestory základných škôl boli na účely testovania jednoznačne zamietnuté z dôvodu bezpečnosti a ochrany zdravia detí a zamestnancov v školstve,“ informuje samospráva na svojej oficiálnej webstránke, kde nájdu Krupinčania aj podrobný zoznam odberných miest. Patria tam napríklad vstupný exteriérový priestor mestského úradu, mestský futbalový štadión či Amfiteáter Viliama Polónyiho. Prvé kolo celoplošného testovania sa má konať počas dvoch víkendových dní, a to v sobotu 31. októbra a v nedeľu 1. novembra.