Košice Regióny

V Košiciach sa bili mladé dievčatá. Polícia na prípade už pracuje

Polícia u na prípade pracuje. Zdroj: FB/Polícia SR

KOŠICE – Polícia intenzívne koná v súvislosti s protiprávnym konaním, ktoré sa týka zverejneného videa, na ktorom je zachytená bitka mladých dievčat. Sledujú a povzbudzujú ich pritom desiatky rovesníkov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

“Keďže konanie zachytené na videozázname sa v najväčšej pravdepodobnosti týka mladistvých osôb a nie je vylúčené ani to, že účastníkmi môžu byť aj maloleté osoby, prípad bude prikázaný do vyšetrovania konkrétnemu útvaru v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach,” uviedla s tým, že polícia v rámci vyšetrovania preverí všetky súvislosti, nevynímajúc otázku organizovanosti či finančnej podpory.

“Vzhľadom na citlivosť uvedeného prípadu polícia nebude počas vyšetrovania poskytovať žiadne čiastkové informácie ani sa nebude vyjadrovať k okolnostiam prípadu,” vysvetlila Ivanová. Podľa jej slov by odpovede na otázky malo dať vyšetrovanie prípadu a verejnosť bude o jeho výsledku informovaná hneď, ako to situácia dovolí.

Verejnosť a média zároveň žiada, aby v danom prípade nezasahovali do vyšetrovania, pretože by mohlo dôjsť k zmareniu práce polície, ktorá sa podieľa na stotožnení osôb zachytených na videozázname a na objasnení celého protiprávneho konania.