Košice Regióny

V Košiciach budú opravovať most na známom sídlisku. Vodiči sa musia pripraviť na niekoľkomesačné obmedzenia

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

KOŠICE – Od pondelka 15. júla bude čiastočne obmedzená doprava na Triede KVP v smere z Luníka IX na sídlisko KVP. Dôvodom je pokračovanie prác na rekonštrukcii mostného objektu KVP – Moskovská trieda. V tlačovej správe o tom informoval Magistrát mesta Košice.

 

Oprava mosta, ktorý preklenuje Triedu KVP, je nutná najmä pre zlý technický stav mostnej konštrukcie a nefunkčnú hydroizoláciu. Rekonštrukciu mosta zaplatí mesto z vlastných finančných zdrojov. Predpokladanú cenu zákazky vo verejnom obstarávaní odhadli na približne 1,8 milióna eur bez DPH, hlavným kritériom súťaže bola najnižšia ponúknutá cena za zhotovenie diela. Vysúťažená suma za zhotovenie diela je 1 397 282,06 eur vrátane DPH, čiže takmer o pol milióna eur menej oproti predpokladanej.

Zhotoviteľom diela je spoločnosť SMS. Súčasťou projektu sú okrem samotnej rekonštrukcie mostného telesa aj demontáž a dočasné ukotvenie trolejového vedenia, preložka trolejového vedenia, napájacích a spätných káblov Dopravného podniku mesta Košice, preložka verejného osvetlenia, optického kábla a iné.

Počas rekonštrukcie mosta bude doprava v úseku v mestskej časti Sídlisko KVP obmedzená podľa schváleného projektu dočasného dopravného značenia, ktoré odsúhlasil Krajský dopravný inšpektorát KR PZ v Košiciach. Stavebné práce rekonštrukcie mosta na Moskovskej triede by mali byť ukončené do piatich mesiacov od prevzatia staveniska zhotoviteľom.