Košice Regióny

V kauze meganájomného školy obvinila NAKA aj exšéfa odboru školstva KSK

Zdroj: FB / Polícia SR

Škoda pre kraj 

Podľa Trnku pôvodná nájomná zmluva bola neplatná a kraj podal žalobu na vydanie bezdôvodného obohatenia voči spoločnosti S1. “Kraju vznikla škoda takmer 4,5 milióna eur, ktoré si aktuálne vymáhame súdnou cestou, a ja verím, že tieto peniaze sa vrátia späť do rozpočtu KSK a budú použité na správne účely,” povedal. Ak by kraj nezasiahol, táto suma sa podľa neho mohla vyšplhať až na 12 miliónov eur.

V júni 2018 podal Trnka trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu vydierania s tým, že osoby, u ktorých bolo dôvodné podozrenie, že stáli za meganájomným, sa mu mali vyhrážať a ponúkať mu úplatok milión eur za to, aby v kauze nekonal. Ako v stredu novinárom predseda kraja povedal, toto trestné oznámenie bolo zamietnuté. “To znamená, že nebola dokázaná skutková podstata. Mne je to osobne veľmi ľúto,” konštatoval.

Pokračuje pritom podľa neho vyšetrovanie zistení, že rómski žiaci elokovaného pracoviska neboli správne zaraďovaní v rámci špeciálnych výchovno-vzdelávacích potrieb a škola tak poberala za žiakov viac peňazí, ako mala nárok.