Domáce Kauzy

V kauze falšovania zmeniek majú v pondelok vypovedať písmoznalci

Marián Kočner a Pavol Rusko - Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher, Monika Zaťková

BRATISLAVA – V kauze falšovania zmeniek TV Markíza majú v pondelok (10. 2.) vypovedať písmoznalci Erika Straková a Milan Nouzovský. Procesné prekážky zatiaľ senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) neeviduje. Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Znalci z oblasti písmoznalectva Straková a Nouzovský, ktorých predvolal súd, skúmali podpisy na sporných zmenkách. Žiadosť o konanie v neprítomnosti súd v piatok (7. 2.) neevidoval ani u jedného z obžalovaných. Na ŠTS sa bude pojednávať od pondelka do stredy (12. 2.). Ďalšie dni súd nevytýčil. Podľa splnomocnenca televízie Daniela Lipšica sa dokazovanie blíži ku koncu. Myslí si, že pred senátom ŠTS sa vykonalo dosť dôkazov na to, aby mohol rozhodnúť.

Obžalovaný Pavol R. si myslí, že po zatiaľ vykonaných dôkazoch obžaloba neuniesla dôkazné bremeno. Obžalovaní Marian K. a Pavol R. podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Á., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Marian K. je obžalovaný i z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Pavol R. je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.