Dunajská Streda Regióny Trnava

V Dunajskej Strede zadržala dve osoby podozrivé z drogovej činnosti

Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky - Trnavský kraj

DUNAJSKÁ STREDA – Polícia v byte v Dunajskej Strede zadržala dve osoby a zaistila viac ako 18 gramov hnedej kryštalickej látky. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Martina Kredatusová.

 

Skúmanie na Kriminalisticko-expertíznom ústave PZ potvrdilo, že ide o metamfetamín, pričom zaistené množstvo by postačovalo na 182 bežných dávok drogy. “Jeho hodnota by na čiernom trhu predstavovala viac ako 450 eur. Súrodeneckú dvojicu, 26-ročnú ženu a o štyri roky staršieho muža, vyšetrovateľ kriminálnej polície zadržal a umiestnil do cely policajného zaistenia,” uviedla Kredatusová.

Po vyhodnotení dôkazov bola dvojica následne obvinená zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. “Vyšetrovateľ spracoval podnet na ich väzobné stíhanie, pričom v pondelok (16. 9.) boli obaja obvinení už eskortovaní do výkonu väzby,” doplnila krajská hovorkyňa.

V prípade uznania viny im môže hroziť odňatie slobody na tri až desať rokov. Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky – Trnavský kraj