Domáce Koronavírus Spoločnosť Top

V centre sociálnych služieb v Batizovciach je 9 ľudí pozitívnych na COVID-19

Zdroj pixabay.com

PREŠOV – V Centre sociálnych služieb (CSS) Domov pod Tatrami v Batizovciach je momentálne deväť ľudí pozitívnych na ochorenie COVID-19. Z 206 testov postupne prichádzajú všetky výsledky a očakávajú sa ďalšie. Uviedol to na brífingu predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský s tým, že testovaní necítia žiadne príznaky tohto vírusového ochorenia.

 

„Zatiaľ, čo sa týka výsledkov testovania, tak z tých 9 pozitívnych máme šesť žien a troch mužov. Traja sú vo vekovom rozpätí medzi 40 až 50 rokov, piati sú medzi 50 až 60 rokov a jednu pani máme vo veku 67 rokov,“ priblížil vedúci odboru sociálnych vecí a rodiny PSK Pavel Slaninka.

„V CSS v Batizovciach pripravujeme už v týchto chvíľach jeden samotný pavilón pre všetkých klientov, ktorí budú pozitívne testovaní, ale i zamestnancov, ktorí budú v absolútnej izolácii od ostatných,“ potvrdil Majerský. Podľa Slaninku má samotný pavilón – Lipa pripravených zatiaľ 16 miest. „Teraz do Batizoviec odvážame ochranné pracovné pomôcky. Sú to overaly, rukavice, respirátory vyššej rady FFP3, štíty a dezinfekciu,“ dopĺňa.

Podľa Majerského riaditeľka CSS v Batizovciach zvláda túto situáciu veľmi dobre. „Je to jedna z mála riaditeliek, ktorá v čase tejto krízy pravidelne chodí do nočných služieb a snaží sa takto odbremeniť aj svojich zamestnancov, keďže ten nápor v tejto ťažkej situácii je naozaj veľmi veľký,“ dodáva predseda PSK.