Bratislava Regióny

V Bratislave v utorok skolabovala doprava. Kolóny sa tvorili aj po rannej špičke

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA (TASR / Petra Hollá) – Cesta do hlavného mesta v smere z Bernolákova sa predĺži. Zdržanie v kolóne dosahuje aktuálne do pol hodiny. Informuje o tom Zelená vlna RTVS.

 

S výraznými komplikáciami musia vodiči rátať aj na vjazde do hlavného mesta po diaľnici D2. Pred križovatkou Lamač a tiež za Stupavou sa stali nehody. “Vodičom odporúčame zísť z diaľnice na výjazde Stupava a do Bratislavy pokračovať po starej ceste,” radí Zelená vlna RTVS. Situáciu komplikujú aj popadané stromy, ktoré spadli vplyvom silného vetra medzi Malackami a Studienkou.

Zelená vlna informuje aj o kolónach na Ulici Svornosti a Račianskej ulici v hlavnom meste, v smere do centra spôsobujú približne 20-minútové zdržanie. Dopravnú situáciu komplikujú aj viaceré nehody. Tie sa stali na D1 na križovatke Gagrinova v smere na Prístavný most, kde je blokovaný pripájací pruh a v Karlovej Vsi v križovatke Botanická-Devínska cesta pri reštaurácii Riviéra, kde sa zrazil autobus s osobným autom. Zelená vlna upozorňuje na kolóny v danom úseku. Aktuálne je na Gagarinovej zdržanie asi štvrť hodiny. Kolóny rovnako pretrvávajú aj na Rožnavskej v smere do centra, vodiči musia s kolónou počítať aj na Maximiliána Hella a na Trnavskej ceste v smere od Martinského cintorína.

V Bratislave kolabovala doprava aj po rannej dopravnej špičke. Zdroj: Waze.com

Zdržanie hlásia aj na Vajnorskej, kde jeden jazdný pruh blokuje odstavené vozidlo. Pre uzáveru Mlynských nív, ktorá sa začala v piatok 15. februára, sa vodiči zdržia aj na okolitých uliciach, a to na Jelačičovej a Záhradníckej a Kulíškovej. Zhustená premávka je aj na Špitálskej v smere k Medickej záhrade. Zdržanie je hlásené aj na Stromovej a Limbovej, a to obojsmerne – od nemocnice aj k nej. Zhustená premávka je aj v smere od Mostu pri Bratislave.

Aktuálna situácia cez live kamery

Od polovice februára v Bratislave trvajú viaceré obmedzenia. Dôvodom je výstavba nového mestského bulváru na ulici Mlynské Nivy, ktorá je v súčasnosti na pol roka uzatvorená pre všetku dopravu, následne bude na pár mesiacov sprístupnená len pre MHD. Obmedzenia sú aj v dôsledku výstavby D4R7, pre ktorú uzatvorili niektoré výjazdy z kruhového objazdu pod Prístavným mostom. Ten budú uzatvárať v šiestich etapách, až nakoniec úplne zmizne. V Bratislave išlo o jeden z najnehodovejších úsekov.

Primátor hlavného mesta Matúš Vallo vyzval vodičov, aby v čo najväčšej miere využívali MHD, pre ktorú vytvorili bus pruhy na najvyťaženejších cestách. Podľa jeho slov tak bude MHD najrýchlejšou možnosťou pre dopravenie sa z bodu A do bodu B a naopak. Pre tých, ktorí potrebujú využívať autá, sprístupnili krajskí policajti v Bratislave deväť kamier, kde si vedia pozrieť aktuálnu situáciu na cestách. Rovnako dali do prevádzky infolinku s číslom 0800 24 2000, kde sa rovnako vedia informovať o tom, na ktorých trasách sú kolóny.