Bratislava Regióny Top

V Bratislave sa strieľalo. Neznámy páchateľ zranil vodiča MHD

BRATISLAVA – V hlavnom meste sa strieľalo. Zatiaľ neznámy páchateľ mal strieľať zrejme na vodiča MHD. Hoci ho nezasiahol, spôsobil mu menšie zranenia. Z cestujúcich sa nezranil nikto. 

Udalosť sa odohrala v utorok popoludní na križovatke ulíc Prievozská – Košická neďaleko Autobusovej stanice na Mlynských Nivách. Udalosť pre Čas.sk potvrdila hovorkyňa Dopravného podniku Bratislavy Adriána Volfová.

Vodič autobusu podľa Nového času stál s vozidlom na Prievozskej ulici pred križovatkou s Košickou ulicou v pravom pruhu vyhradenom pre autobusy. Pri jeho ľavej strane malo zastaviť  osobné auto, ktorého spolujazdec cez otvorené okno vystrelil zo zbrane.

Páchateľ poškodil ľavé bočné sklo v kabíne vodiča, ktoré ho zranilo na oboch rukách. Privolaní záchranári vodiča autobusu ošetrili na mieste a bol stiahnutý zo služby. Udalosť sa zaobišla bez zranenia cestujúcich.

O situácií informovala aj polícia na svojej stránke. “Môžeme potvrdiť, že sme zaznamenali udalosť, pri ktorej vodič osobného vozidla strieľal na vodiča autobusu na križovatke ulíc Prievozská – Košická. Pri streľbe nikto nebol vážne zranený,” informuje polícia.