Bratislava Domáce Regióny Spoločnosť Top

V Bratislave skolabovala doprava. V najmenej vhodnom čase

Zdroj: Glob.sk

BRATISLAVA – Nejazdia električky, trolejbusy, a vodiči čakajú v kilometrových kolónach. To nie je scenár z katastrofického filmu, ale v súčasnosti aktuálna situácia v hlavnom meste. Pri Slovenskej akadémii vied totiž vrazil traktor do trakčného vedenia, čím prakticky prerušil prívod elektrickej energie. Tá je potrebná práve pre trolejbusy. Pred hlavnou stanicou tak nastal hotový kolaps. Kolóny sa tiahnu už od Trnavského mýta. 

 

Ako informuje Dopravný podnik na sociálnej sieti, nehoda sa najviac dotkla trolejbusov v smere na Kramáre. Konkrétne ide o linky 64, 204, a 209, rovnako aj linky 212 v smere k Vojenskej nemocnici. Linky v smere na Kramáre by mali svoju cestu ukončiť na Hlavnej stanici, realita je však taká, že pred stanicou stoja v obrovskej kolóne, ktorá sa tiahne už od Račianskeho mýta. Situácii neprospieva ani fakt, že v strede križovatky, na koľajách, stojí odstavená električka, ktorá blokuje autá a MHD. Všetky autobusy a trolejbusy tak púšťajú cestujúcich von z vozidiel, aby sa pešo prepravili na SAV, prípadne na Hlavnú stanicu. “Linka 212 premáva medzi zastávkami Hodžovo námestie a Patrónka cez Palisády,” konkretizoval dopravný podnik.

Na mieste sa nachádzajú aj policajti, ktorí riadia dopravu. Aj keď sa premávka mierne pohla, stále sa tvoria obrovské kolóny. Električky stoja už na Trnavskom mýte, rovnako tak aj autá a ostatné linky MHD, ktoré prechádzajú cez Karpatskú a Šancovú. Dôvodom nehody bol traktor, ktorý narazil do jedného zo stĺpov s jednosmerným prúdom určeným pre MHD. Ten už sa snažia opraviť terénni pracovníci, rovnako hasiči odpratávajú vytečený olej a benzín z havarovaného vozidla.

Podľa Mateja Michlíka z komunikačného oddelenia DPB je však dôvod, prečo električka zostala stáť v strede križovatky, iný. “Električka zostala stáť v križovatke na Nám. Franza Liszta kvôli vynútenému brzdeniu, žiaľ nešťastne práve pod trolejovým krížením – premávka bola obnovená po 31 minútach. Tieto mimoriadnosti nemajú súvis,” uviedol pre Glob.sk. Ako dodal, pracovníci DPB k času 19:15 stále pracujú na oprave trakčného stĺpa. Následne v čase 19:36 opravili poškodený stĺp a premávka trolejbusov tak bola plne obnovená. Stále ale treba počítať s výrazným meškaním.

Pracovníci odpratávajú olej a benzín z vozovky. Zdroj: Glob.sk