Bratislava Domáce Regióny Spoločnosť

V Bratislave bolo počas sviatkov bezpečnejšie. Na verejný poriadok dohliadali stovky vojakov a policajtov

Zdroj: FB / Bratislava - hlavné mesto SR

BRATISLAVA – Na bezpečnosť a verejný poriadok v uliciach Bratislavy dohliadalo počas vianočných a novoročných sviatkov 318 profesionálnych vojakov. V zmiešaných hliadkach s príslušníkmi Policajného zboru SR pôsobili od 22. novembra 2019 do 1. januára. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

„Incidenty, ktoré sa v minulosti stali vo svete, nám jednoznačne ukázali, že v oblasti bezpečnosti občanov je dôležité dávať dôraz aj na prevenciu, a to napríklad aj v takejto podobe súčinnosti ozbrojených zložiek štátu,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš (SNS). Dodal, že zmiešané hliadky policajtov a vojakov pôsobili už viackrát, naposledy počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Úlohou spoločných hliadok vojakov a policajtov bola najmä ochrana verejného poriadku, života, zdravia a majetku, pričom pripravené boli aj na boj proti terorizmu a organizovanému zločinu. Vyčlenenie profesionálnych vojakov vyplynulo z požiadavky Policajného zboru SR a uznesenia vlády zo 6. novembra 2019.