Banská Bystrica Domáce Regióny

V Banskobystrickom kraji prichytili ďalších vodičov, ktorí nafúkali

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BANSKÁ BYSTRICA – V policajnej cele skončili ďalší dvaja vodiči, ktorých policajti z Banskobystrického kraja prichytili za volantom opitých. Jedným z nich je 60-ročný Zvolenčan, ktorý v pondelok (11. 5.) narazil v Lieskovci (okres Zvolen) do dreveného oplotenia potoka.

 

“Počas jazdy pod vplyvom alkoholu sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a zišiel z cesty. V dychu mu namerali 1,79 promile alkoholu,” informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na sociálnej sieti.

V ten istý deň chytili policajti aj 48-ročného vodiča, ktorý na ceste od obce Píla smerom na Veľké Pole (okres Žarnovica) nafúkal 2,12 promile. Obidvoch mužov polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a už si na súde vypočuli svoj trest.

V policajnej cele však skončil aj 27-ročný Lukáš, ktorý sa pri policajnej kontrole v Novej Bani odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol, čo znamená, že aj voči nemu bude vznesené obvinenie, ako keby jazdil pod vplyvom alkoholu a nafúkal nad jedno promile.