Bánovce nad Bebravou Regióny

V Bánovciach nad Bebravou horela hala a ďalšie objekty

Ilustračná fotografia, zdroj: TASR / AP

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU- Na Trenčianskej ulici v Bánovciach nad Bebravou horela v utorok nadránom výrobná hala. Požiar sa rýchlo rozšíril i na ďalšie priľahlé objekty. Pri udalosti,  ktorá vypukla krátko po 1.00 h, zasahujú štyri desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, informoval TASR hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

 

“Zasahujúci hasiči odpojili postihnutý objekt od prívodu energií a za účelom lokalizácie požiaru nasadili 13 hasebných prúdov za súčasného vykonávania monitoringu ovzdušia v blízkosti objektu a postupného rozoberania konštrukcií postihnutých a ochladzovania priľahlých objektov,” opísal Petrík. Daná výrobná hala sa nachádza pri supermarkete Lidl na Trenčianskej ulici.

Krátko po 4.00 h nadránom požiar podľa neho hasiči lokalizovali, pričom momentálne zasahujúci príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vykonávajú hasebné práce a priebežne vyhľadávajú a likvidujú skryté lokálne ohniská. “Pri požiari sa nikto nezranil. Zásah momentálne ešte trvá. Na miesto udalosti smeruje aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Ministerstva vnútra SR,” dodal. Následkom požiaru vznikla škoda predbežne vyčíslená na 400.000 eur.