Komárno Nitra Regióny

V areáli komárňanskej nemocnice začala fungovať detská ambulancia

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Oliver OndrṚ

KOMÁRNO – V Nemocnici Komárno začala od stredy fungovať všeobecná ambulancia pre deti a dorast. Nemocnica tak reagovala na početné žiadosti rodičov. Jej otvoreniu predchádzali stavebno-dispozičné zmeny. Ambulancia prijíma aj nových malých pacientov, ošetrované sú deti od narodenia do 19 rokov, predovšetkým z okresu Komárno.

“Vykonávame širokú škálu vyšetrení, ako napríklad preventívne prehliadky, očkovania, návštevy novorodencov či predoperačné vyšetrenia. Venujeme sa tiež ošetreniu chorých pacientov so širokým spektrom infekčných aj neinfekčných ochorení v detskom veku,” uviedol primár detského oddelenia Mário Kochan.

Ambulancia sa nachádza priamo v areáli komárňanskej nemocnice. V prípade nutnosti je teda možné detského pacienta v krátkom čase odoslať na odborné vyšetrenia do špecializovaných ambulancií, na doplnenie zobrazovacích a laboratórnych vyšetrení alebo, ak si to zdravotný stav dieťaťa vyžaduje, priamo na hospitalizáciu. Priamo v ambulancii realizujú krvné, mikrobiologické, sonografické vyšetrenie, RDG, preventívne prehliadky, vyšetrenia pri nástupe do škôlky, školy, do zariadení, na brigády, odporúčania špecialistom.