Bratislava Regióny

V areáli Hlavnej stanice sa potuloval netradičný návštevník. Skončil v rukách polície

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Situácia ako z filmu! V areáli bratislavskej Hlavnej železničnej stanici sa svojvoľne pohyboval mladý srnec. Nikto nevie, odkiaľ sa tam zobral, zmätene pobehoval po kopčeku pri zastávkach smerom do mesta. Nakoniec skončil v rukách polície a veterinára, ktorí ho odviezli do prírody.

 

Cestujúcim na bratislavskej Hlavnej stanici sa dnes ráno naskytol nezvyčajný pohľad. Spoločnosť im v areáli železníc robil mladý srnec. Toho chvíľu na to obkľúčili mestskí policajti, ktorí sa pri každom pohybe párnokopytníka posúvali spolu s ňou. Údajne si na pomoc zavolali aj poľovníkov, ktorí určili, aký bude ďalší osud vysokej zvery. Nikto však netuší, odkiaľ sa v bratislavskom centre vzala. 

Srnka sa zatúlala na bratislavskú Hlavnú stanicu. Zdroj: Glob.sk

“Mestskí policajti oznam o zatúlanom srncovi v okolí Hlavnej stanice ihneď na mieste preverili a zabezpečovali miesto až do príchodu pracovníkov, ktorí odchyt zvieraťa zabezpečili, pričom aj následne počas odchytu im poskytovali potrebnú súčinnosť,” uviedla hovorkyňa mestskej polície Bratislava Barbora Krajčovičová. Dodala, že pri riešení problému požiadali o súčinosť pri odchyte zvery na Hlavnej stanici viacero inšititúcií, ale nakoniec im pri odchyte pomohol veterinár Zoologickej záhrady Bratislava spolu s pracovníkom Mestských lesov. Srnca sa napokon podarilo v spolupráci všetkých spomenutých ľudí odchytiť. “Srnec bol po odchyte veterinárom ZOO a pracovníkom Mestských lesov vypustený v Bratislavskom lesoparku,” uzavrela hovorkyňa.