Politika Spoločnosť Zahraničné

V Anglicku sa bude môcť od pondelka zhromažďovať maximálne 6 ľudí

Ilustračná fotografia, Zdroj: pixabay.com

LONDÝN – Zhromaždenia viac ako šiestich ľudí budú od pondelka v snahe zastaviť šírenie nového koronavírusu v Anglicku zakázané. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

 

Zákonný limit pre všetky zhromaždenia sa zníži zo súčasných 30 osôb na šesť. Nariadenie sa bude vzťahovať na zhromaždenia v interiéri, ako aj v exteriéri – vrátane súkromných domov, reštaurácií a parkov. Nedodržanie týchto nariadení môže mať za následok pokutu vo výške 100 libier (110 eur).

Úrad britského premiéra na Downing Street oznámil, že tieto urgentné kroky sú nevyhnutné po tom, ako v nedeľu v Spojenom kráľovstve zaznamenali 2988 potvrdených prípadov nového koronavírusu, čo je najvyšší denný prírastok od mája. Výnimkou z tohto nariadenia je zhromažďovanie v školách, na svadbách, pohreboch či počas organizovaných kolektívnych športov. Podľa údajov z Univerzity Johnsa Hopkinsa Británia od začiatku pandémie eviduje už 354.932 prípadov nákazy a 41.675 úmrtí. Počet pacientov, ktorí zomreli, je v Británii najvyšší spomedzi európskych krajín.