Zimná olympiáda Top

Už to má potvrdené. Snoubordistka Medlová pocestuje na olympiádu

BRATISLAVA – Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) v pondelok uzavrela kvalifikačný cyklus v snoubordingu a oficiálne potvrdila Klaudiu Medlovú ako jednu z tridsiatich účastníčok súťaží v disciplínach slopestyle a big air na februárových ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu.

Dvadsaťštyriročná Liptáčka skončila v rebríčku na 18. mieste so ziskom 2920 bodov, možnosť štartovať pod piatimi kruhmi by mala aj keby získala o 900 bodov menej. Matematicky mala istotu olympijskej miestenky už skôr, no kvalifikačný cyklus sa skončil až v pondelok. Pre Klaudiu Medlovú to bude premiéra na ZOH, pred štyrmi rokmi jej olympijská miestenka tesne ušla.

Triky pripravené

„Triky na olympiádu pripravené mám, ale medailu má šancu získať možno desať dievčat. Bude to len o tom, ako budem mentálne nastavená, ako do Pjongčangu potrénujem a zžijem sa s traťou,” povedal Klaudia Medlová. Tá sa aktuálne pripravuje v USA, pred presunom do Ázie ju v Aspene čakajú prestížne X Games.

V rebríčkoch určených pre rozdeľovanie miesteniek na ZOH 2018 figurujú aj ďalší dvaja Slováci, obaja sa však výraznejšie nepriblížili účasti v Pjongčangu. V rebríčku paralelného obrovského slalomu skončil Matej Bačo na 73. mieste, Samuelovi Jarošovi patrí 88. priečka v hodnotení disciplín slopestyle a big air.