Bratislava Regióny Top

Už o týždeň sa bude rozhodovať o Štasselovej a Kozákovej

BRATISLAVA/RUŽINOV – V piatok 26.januára 2018 sa bude konať prvé tohtoročné zasadnutie Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava-Ružinov. Poslanci sa budú venovať 5 hlavným bodom, z toho 2 sa dotýkajú poslankyne Lucie Štasselovej a šéfky Cultusu Ružinov, a.s. Andrey Kozákovej.

Pri prvej menovanej budú poslanci rozhodovať najmä o výške pokuty pre neúplné podanie majetkového priznania. Pokuta môže teoreticky dosiahnuť výšku niekoľkých poslaneckých platov. Poslankyňa Štasellová je šéfkou Komisie pre posudzovanie projektov na rozvoj vzdelávania, športu, kultúry, sociálnej oblasti a životného prostredia – inak povedané grantovej komisie. Zároveň je v Komisii sociálnych služieb.

Andrea Kozáková, šéfka Cultusu Ružinov a.s.,  je v podozrení z viacerých prešľapov pri správe tejto organizácie. Keďže jedným z bodov zasadnutia Miestneho zastupiteľstva je aj doplnenie plánu práce miestneho kontrolóra na I. polrok 2018, podľa vyjadrení viacerých poslancov sa bude toto doplnenie týkať najmä sporných bodov pri správe Cultusu. Andrea Kozáková na margo údajných prešľapov uviedla: „Sú to zavádzajúce, vymyslené a nepodložené obvinenia a klamstvá. Prešetreniu políciou sa, prirodzene, nebránim, keďže sama mám záujem na vyvrátení krivých obvinení. Mám záujem, aby došlo k očisteniu mena mojich kolegov a môjho.” Zároveň dodala, že zatiaľ nevidí dôvod ani na pozastavenie výkonu svojej funkcie.

Poslanci budú navyše rozhodovať o návrhu na vznik novej komisie, a to dopravnej. Zaujímavé je, že v programe nenájdeme nový návrh rozpočtu MČ Ružinov na rok 2018, tak ako starostu Pekára zaviazalo miestne zastupiteľstvo.  To môže znamenať, že rozpočtové provizórium, v ktorom sa dnes MČ Ružinov nachádza, bude trvať  aj po januári 2018. Vo február tak rovnako ako v januári bude môcť MČ Ružinov využiť len 1/12 rozpočtu za rok 2017.

FOTO: maps.google.sk