Domáce Kauzy Politika Top

Už aj so zvukom. Unikli údajné nahrávky Danka so Zsuzsovou

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Predseda parlamentu a koaličnej SNS Andrej Danko si mal opakovane telefonovať s Alenou Zsuzsovou, dnes obžalovanou v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. Informoval o tom DenníkN s odvolaním sa na nahrávky, ktoré má k dispozícii. O tom, že Danko mal byť so Zsuzsovou v kontakte, sa hovorilo už v minulosti. Šéf parlamentu vtedy vehementne odmietal, že by sa s ňou stretol. 

 

Danko si mal so Zsuzsovou telefonovať najmenej trikrát. Stať sa tak malo pravdepodobne v novembri a decembri 2016. V tom čase už viac ako pol roka zastával funkciu predsedu parlamentu. Dohovárať sa mali aj na osobnom stretnutí. Nahrávky daných rozhovorov majú pochádzať z mobilu Mariana Kočnera, tiež obžalovaného v kauze vraždy Kuciaka.

“Nebudeme sa detailne vyjadrovať v predvolebnom období, počas volebnej kampane, 33 dní pred voľbami k vašim navádzacím a účelovým otázkam,” reagoval pre denník Dankov hovorca Tomáš Kostelník. Dodal tiež, že Danko už v minulosti vysvetľoval, že s Marianom Kočnerom sa stretol osobne raz a nikdy s ním nerealizoval žiaden obchodný kontrakt. S Petrom Tóthom a ani Alenou Zsuzsovou sa vraj osobne nikdy nestretol. Tóth je svedkom v kauze vraždy novinára a práve on orgánom činným v trestnom konaní odovzdal Kočnerov mobil. To, či sa Danko so Zsuzsovou stretol aj osobne, sa zo spomenutých nahrávok povedať nedá.

Alena Zsuzsová. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

O čom hovorili? 

Prvá nahrávka má byť v Kočnerovom telefóne datovaná 12. novembra 2016. Zsuzsová s Dankom sa na nej majú dohadovať na osobnom stretnutí, ktoré má byť v pondelok. „Dobre, tak vás bozkávam všade a nekonečne sa teším už,“ má vravieť Danko. „Budete už konečne moja celú noc,“ dodáva a pýta sa jej, či sa už teší. Dvojica si má celý čas vykať.

Ďalšia nahrávka má byť datovaná 13. novembra 2016. Opäť na nej majú hovoriť o osobnom stretnutí. Padne aj miesto, kde sa má odohrať – pri Šamoríne. „Ale ja nechcem ísť na žiadne verejné miesto,“ má si klásť Zsuzsová podmienky. Danko ju má uisťovať, že si vie aj napriek funkcii zariadiť, aby bol sám. „No dúfam, lebo nerada by som mala nejakú neželanú asistenciu,“ má so smiechom odpovedať Zsuzsová. Opäť si vykajú.

Tretia nahrávka má údajne dátum 4. december 2016. Zsuzsová sa má na nej Dankovi sťažovať, že je zaneprázdený. „Bola som už dvakrát (v Bratislave), ale vy ste taký zaneprázdnený jak Obama,“ má mu vyčítať. Danko je podla Denníka N na tejto nahrávke v porovnaní s predošlými dvomi už rezervovanejší. Zsuzsovej vysvetľuje, aké má pracovné povinnosti. Uvádza, že na druhý deň musí ísť do Poľska. Danko bol 4. decembra podľa svojho oficiálneho programu na stretnutí predsedov parlamentov krajín V4 v Poľsku. Daný rozhovor tak mohol vzniknúť 3. decembra a do Kočnerovho telefónu sa následne mohol dostať deň po tom.

“Milý a skôr motáčik”

Zsuzsová mala Danka spomínať po svojom zadržaní. „Danko??? Bol vždy milý a skôr motáčik a kopa nešťastia,“ mala tvrdiť na adresu druhého najvyššieho ústavného činiteľa. Kontakty Danka a Zsuzsovej mal vo svojej výpovedi spomínať aj Zoltán Andruskó. Ten uzavrel v prípade kauzy vraždy Jána Kuciaka dohodu o vine a treste a odsedieť si má 15 rokov. V kauze vystupuje ako svedok. „Ešte mi napadol aj Andrej Danko, že vraj mali spolu sex, ale či cez Skype alebo naživo sa stretli, neviem uviesť,“ mal vypovedať Andruskó.

Mohlo by vás zaujímať: