Liptovký Mikuláš Regióny

Úvodný večer jazzového festivalu v Liptovskom Mikuláši otvorí skupina Velvet Case

Zdroj: pixabay.com

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Dom kultúry v Liptovskom Mikuláši bude od piatka do nedele (2. 8.) dejiskom Mikulášskeho jazzového festivalu 2020. Úvodný hudobný večer otvorí slovenská skupina Velvet Case.

 

“Som rád, že festival sa napriek náročnej dobe predsa len uskutoční. Boli sme jeden z prvých festivalov, ktorý potvrdil tohtoročné vydanie. Verím, že na festival si opäť nájdu cestu nielen naši skalní, ale aj množstvo nových návštevníkov, ktorí tento rok uprednostnia dovolenku na Slovensku,” povedal riaditeľ a zakladateľ festivalu Ján Novotný.

Podľa Novotného je program festivalu atraktívny, pretože ponúka tradíciu, excentrickejšie formy džezu, aj mladú progresívnu scénu. Hlavný sobotňajší (1. 8.) program prinesie generačné spojenie klaviristu Kálmána Oláha a jeho syna alt saxofonistu Kálmána Oláha mladšieho. Vystúpia aj 20-ročný saxofonista pôsobiaci v Dánsku Nikola Bankov či Mattia Boyzz – držitelia ocenenia Jazz Start up. V rámci festivalu sa tiež predstaví poľsko-slovenské zoskupenie Wojtek Mazolewski Quintet.

Súčasťou programu budú hudobné workshopy, súťaže o hudobné nosiče a nočné jam session v jazzovom bare.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.