Domáce Kauzy Spoločnosť

Ústavný súd dostal žiadosť o väzbu pre obvineného Kičuru. Rozhodne plénum

Zdroj: ustavnysud.sk

KOŠICE – Ústavný súd (ÚS) SR už dostal žiadosť generálneho prokurátora o súhlas na vzatie do väzby obvineného sudcu a bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetána Kičuru. “Predseda Ústavného súdu Ivan Fiačan zvolal na 15.00 h neverejné zasadnutie pléna, ktoré vec prerokuje a rozhodne, pričom umožní osobe, ktorej sa žiadosť týka, aby sa k nej vyjadrila,” informovala TASR hovorkyňa ÚS Martina Ferencová.

 

Žiadosť generálneho prokurátora bola podľa hovorkyne doručená o 13.50 h. Vec bola náhodným elektronickým prideľovaním spisov pridelená sudcovi spravodajcovi Ladislavovi Duditšovi.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) obvinil v utorok (21. 4.) Kajetána Kičuru z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. ÚS rozhoduje o súhlase s väzbou, keďže obvinený je sudcom, aj keď s pozastaveným výkonom funkcie. V prípade, že ÚS žiadosť odobrí, rozhodovať o väzbe bude následne Špecializovaný trestný súd (ŠTS).

Polícia v utorok zadržala Kajetána Kičuru spolu s ďalšími dvoma osobami pre podozrenie z korupčnej trestnej činnosti súvisiacej s činnosťou SŠHR.