Domáce Spoločnosť

Úsmev ako dar pokračuje v zbierke pre rodiny ohrozené pandémiou

Zdroj: Glob.sk/ Peter Korček

BRATISLAVA – Pre zložitú situáciu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu nebude schopných pokryť svoje bežné výdavky až 17-tisíc rodín. Tvrdí to občianske združenie Úsmev ako dar, ktoré aj preto pokračuje vo verejnej zbierke #KoniecZlýmSnom na pomoc dotknutým rodinám.

 

“Naše pracoviská sú miestom, kde môžu ľudia kedykoľvek prísť a požiadať o akúkoľvek pomoc. Od vypuknutia pandémie na Slovensku organizujeme pre ohrozené rodiny potravinové a hygienické zbierky vo všetkých regiónoch,” ozrejmil predseda občianskeho združenia Jozef Mikloško. Doplnil, že rodinám v núdzi pomáhajú aj s nákladmi na testovanie na ochorenie COVID-19.

V jarnej zbierke sa podarilo združeniu vyzbierať takmer 35-tisíc eur. Použité boli na pomoc 784 rodinám. “Na východe krajiny a v Nitrianskom kraji išlo najmä o finančnú pomoc pri udržaní si bývania, v ostatných regiónoch najmä na nákup potravín, liekov a hygienických potrieb,” spresnilo združenie. “Ľudia sa tak naďalej môžu zapojiť do zbierky na stránke Úsmev ako dar a vyjadriť svoju solidaritu s rodinami v núdzi,” dodalo občianske združenie.