Zahraničné

VIDEO: Krupobitie zranilo v coloradskej zoo 14 ľudí, zabilo dve zvieratá

COLORADO SPRINGS 7. augusta (SITA/AP) – Rušnou zoologickou záhradou v meste Colorado Springs v americkom štáte Colorado sa v pondelok prehnala silná búrka s veľkými krúpami, ktoré zranili 14 ľudí a zabili dve zvieratá. Piatich ľudí hospitalizovali s traumatickými poraneniami, informuje agentúra AP s odvolaním sa na mestský hasičský zbor. Zvyšných deväť zranených ošetrili na mieste.

Marketingová riaditeľka Cheyenne Mountain Zoo Jenny Koch uviedla, že v dôsledku krupobitia zahynul jeden sup a jedna kačica. Ďalší sup utrpel zranenia a momentálne je v starostlivosti veterinára. “Krúpy boli také veľké, aké som ešte nevidela. V podstate kusy ľadu. Je to desivé,” vyjadrila sa Koch pre denník The Denver Post.

V oblasti podľa AP padali krúpy veľké ako softbalové lopty, v zoo ale napadali menšie. V čase búrky bolo v zoologickej záhrade okolo 3 400 ľudí a krupobitie zničilo desiatky áut na parkovisku. Zoo bude v utorok zavretá, aby sa jej zamestnanci mohli postarať o zranené zvieratá a opraviť rozbité okná.

Búrka tiež spôsobila výpadok elektriny takmer dvom tisícom odberateľov v oblasti, píše denník The Colorado Springs Gazette s tým, že pre silné dažde museli úrady uzavrieť aj diaľnicu pri obci Manitou Springs. Krupobitie zasiahlo aj rezort s historickým hotelom Broadmoor v Colorado Springs, kde momentálne posudzujú škody.