Bratislava Regióny Top

Úradníčka z Okresného úradu v Senci bola zadržaná Národnou protikorupčnou jednotkou

SENEC – Úradníčka z Okresného úradu v Senci patrí medzi 7 zadržaných osôb v rámci dnešnej policajnej akcie zameranej  na dokumentovanie korupčnej trestnej činnosti v Bratislavskom a Trenčianskom kraji. Akciu vykonali v skorých ranných hodinách príslušníci Národnej protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru.

Podľa našich informácií si pre úradníčku pôsobiacu na Okresnom úrade v Senci na Odbore starostlivosti o životné prostredie prišli priamo do Klientského centra, kde si občania a podnikatelia vybavujú agendu spojenú s ochranou prírody a krajiny, posudzovaním vplyvov na životné prostredie, prevenciou závažných priemyselných havárií, prevenciou environmentálnych škôd, odpadovým hospodárstvom, štátnou vodnou správou a ochranou vôd, verejnými vodovodmi a kanalizáciami, ochranou pred povodňami, rybárstvom či ochranou ovzdušia.

Len včera sme upozorňovali na problematiku skládky (zberného dvoru) pri bratislavskom letisku, ktoré má povolenie na svoju činnosť práve z Okresného úradu Senec. Prednosta úradu v Senci Martin Doboš na naše otázky nereagoval, Prezídium Policajného zboru nás odkázalo na oficiálnu stránku polície na sociálnej sieti.

FOTO: Jiří Lebiš, Video: FB / Polícia Slovenskej republiky