Zahraničné

Ukrajina hlási takmer päťsto prípadov infikovania koronavírusom za uplynulý deň

Ilustračné foto - Zdroj: FOTO TASR - Martin Baumann

KYJEV – Ukrajinské ministerstvo zdravotníctva eviduje 492 nových prípadov nákazy koronavírusom v krajine za uplynulý deň. K nedeľňajšiemu dopoludniu tak počet potvrdených infikovaných na Ukrajine dosiahol 8617.

Z tohto počtu 209 ľudí zomrelo a 840 pacientov sa uzdravilo, informovala agentúra UNIAN. V sobotu ministerstvo zdravotníctva hlásilo denný prírastok prípadov nákazy o 478. Najviac – 1341 – infikovaných podľa novej bilancie evidujú v Černovickej oblasti hraničiacej s Rumunskom a Moldavskom. V susediacej Ivanofrankivskej oblasti potvrdili 731 prípadov nákazy, ďalších 607 ich bolo v Ternopiľskej oblasti. Ľvovská oblasť má 348 a Zakarpatská oblasť 329 prípadov.

Druhý najvyšší počet nakazených zaznamenali v hlavnom meste Kyjev (1188), v okolitej Kyjevskej oblasti potvrdili 542 prípadov. Ukrajinská vláda rozhodla 25. marca o zavedení režimu mimoriadnej situácie na celom území krajiny na mesiac s cieľom zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Tento týždeň schválila predĺženie karanténnych opatrení do 11. mája, ale s miernym uvoľnením režimu.