Domov » Kategórie » Zahraničné » Politika » Účasť v druhom kole francúzskych parlamentných volieb je nízka

Účasť v druhom kole francúzskych parlamentných volieb je nízka

PARÍŽ – Účasť v nedeľňajšom druhom kole francúzskych parlamentných volieb je nižšia, ako bola minulý týždeň v ich prvom kole. Ako oznámilo francúzske Ministerstvo vnútra, do 17:00 svoj hlas prišlo odovzdať zhruba 35,3 percenta oprávnených voličov, zatiaľ čo minulú nedeľu to v rovnakom čase bolo približne 41 percent.

Spomínané druhé kolo volieb rozhodne o tom, či hnutie Republika vpred (La République en marche, LREM) prezidenta Emmanuela Macrona získa väčšinu v dolnej komore. Podľa prieskumov by menovaná politická strana mohla získať až 450 z 577 kresiel v Národnom zhromaždení. V prvom kole francúzskych parlamentných volieb získalo LREM 32,32 percenta hlasov. Republikáni, ktorí s 21,56 percentami hlasov voličov skončili na druhom mieste, by podľa odhadov po dnešnom druhom kole mohli získať približne 70 až 110 kresiel.

SITA

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.
SITA
Autor: SITA
Tagy