Domáce Politika Top

Ublížil mi a sklamal ma: Známy hudobník o odchode z SaS

BRATISLAVA – Kedysi bol jeho stúpencom a blízkym spolupracovníkom, dnes má na Richarda Sulíka iný názor. Hudobník Marián Greksa vysvetľoval dôvod svojho odchodu z SaS a servítky si pred ústa nedával.

Na jeho profile na Facebooku sa pod karikatúrou šéfa SaS a Jozefa Mihála strhla menšia hádka. Muzikant musel svoje názory brániť pred dvomi jeho priateľmi. “Chlapci, navrhujem vám obom. Vstúpte do SaS, staňte sa blízkymi spolupracovníkmi Richarda Sulíka a potom som zvedavý, koľko času budete potrebovať na zmenu názoru,” navrhol.

Ako pokračoval v jednom z ďalších príspevkov, podľa vlastných slov je frustrovaný z toho, že Sulík zneužíva ľudí, ktorí mu verili alebo veria. “Ublížil mi tým, že ma sklamal ako človek. Ja som mu veľmi veril a bol to posledný politik, ktorému som veril. Áno. Som z toho frustrovaný. Som frustrovaný z toho, že oficiálne podporuje Galka a pritom ho chcel potopiť za najmenšiu výhodu pre seba,” vylial si srdce.

greksa_fb

Zároveň nabáda k premýšľaniu. “Prečo po veľmi krátkom čase, ako sa k nemu dostali bližšie, odišla zo SaS prievidzká skupina na čele s Andreou Filt, ktorí boli jeho najväčší stúpenci pri voľbe predsedov (Kollár versus Sulík) a chŕlili síru a oheň na jeho obranu? Stačilo pár pracovných mesiacov v jeho blízkosti a pochopili nás, ktorí sme odišli.”

Greksa, ktorý zo strany odišiel v apríli 2013, uznáva, že jemu šéf SaS neublížil, avšak poukazuje na jeho ohováračskú a nekorektne vedenú kampaň na post predsedu strany pred rokmi, ktorej bol svedkom. “Odvtedy som ako jeho priaznivec skončil,” tvrdí.

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Marián Greksa