Košice Regióny

U. S. Steel Košice zavádzajú ďalšie opatrenia na ochranu zamestnancov

Zdroj: TASR –/ Milan Kapusta

KOŠICE – Oceliarne U. S. Steel Košice prijímajú viaceré opatrenia na ochranu zamestnancov v súvislosti s novým koronavírusom vrátane práce z domu tam, kde je to možné, sociálnych odstupov či poskytovania rúšok. TASR o tom v pondelok informoval hovorca podniku Ján Bača.

 

“Výroba ocele je veľmi odlišná od výroby automobilov a zmeny v našej výrobe sú oveľa zložitejšie z hľadiska technického aj bezpečnosti práce. Ak by sme neprevádzkovali zariadenia v súlade s ich špecifikami, určitá časť nášho výrobného procesu by bola natrvalo poškodená,” uviedol na otázku, či oceliarne neplánujú prerušenie výroby, ako je to v prípade závodov automobilky Volkswagen Slovakia. Zároveň dodal, že košický U. S. Steel dodáva energie a pitnú vodu okolitej komunite a musí zaistiť pokračovanie týchto dodávok.

“V podniku mame spracovaný pandemický plán, ktorý denne aktualizujeme. Členovia pracovnej skupiny sa zúčastňujú na konferenčných hovoroch a jednotlivé body priebežne upresňujeme. Detaily k výrobe a predaju nezverejňujeme. O situácii komunikujeme s našimi dodávateľmi a zákazníkmi,” uviedol Bača ešte v piatok (13. 3.).

V prípade aktívnych opatrení na zamedzenie šírenia vírusu podnik podľa neho postupuje striktne podľa nariadení Úradu verejného zdravotníctva. Súčasťou opatrení je aj uzatvorenie všetkých bufetov a výdajní stravy, a poskytovanie chladenej stravy zamestnancom s dôrazom na prísne hygienické štandardy. Košické oceliarne majú okolo 9000 zamestnancov, spolu s dcérskymi spoločnosťami je ich zhruba 10.500.