Domáce Šport Top

Tvrdý trest pre Slovan za futbalových chuligánov. Aj ďalší zápas v Európskej lige bude bez divákov

Futbalisti Slovanu neuvidia fanúšikov ani na ďalšom zápase. Zdroj: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA – Na Tehelnom poli ešte neodzneli oslavy po triumfálnom výkone a víťazstve futbalistov Slovana Bratislava nad Besiktasom Istanbul v Európskej lige, a už majú belasí na krku ďalší vážny problém. Európska futbalová únia, UEFA, totiž slovenskému majstrovi naparila ďalší exemplárny trest. Aj ďalší domáci duel, proti anglickému Wolwerhamptonu Wanderers, ktorý je na programe 24.októbra, bude bez divákov. 

Je to stále tá istá pesnička. Fanúšikovia, respektíve nekontrolovateľné indivíduá, ktoré sa nevedia vpratať do kože, Slovanu opäť pekne podkúrili a zosmiešnili ho. V histórii Európskych pohárov sa ešte nestalo, aby klub mal uzatvorený štadión na dva zápasy po sebe. Z troch domácich duelov Európskej ligy tak slovanisti odohrajú dva pred prázdnymi tribúnami. Neskutočné… Nuž okrem hanby, posmeškov, vtipov všetkého druhu a straty kreditu, prišli slovanisti aj o minimálne milión eur.  Po 500-tisíc za každý zápas, ktoré by dostali iba na vstupnom. Plus musia vyčleniť 100-tisíc eur na pokuty. Plus ďalšie vedľajšie príjmy. To už je slušná sekera. Čo keby sa hrdinovia z tribún na pokutu a miliónovú stratu pekne vyskladali. Nech si za svoj kabaret na štadióne priplatia, keď už tam majú ring voľný.

Prázdne tribúny na Tehelnom poli počas zápasu Európskej ligy v Bratislave. Zdroj: Glob.sk / David Duducz

Ale asi to niekomu nevadí a za “bordel” na tribúnach si rád priplatí. Nie je totiž normálne, aby platilo – čo zápas, to problém. S čiernohorskou Sutjeskou Nikšič, s kosovským KF Feronikeli, s PAOK Solún v európskych pohároch. S Trnavou v lige… Nuž, Tehelné pole sa zmenilo na bojovú zónu. Na arénu, kde si uľavujú zakomplexovaní jedinci a kde neplatia žiadne pravidlá, zákony a poriadok. Deti na štadiónoch sú milá vec, ale fanúšikov a plný dom nenahradia. To, že v polovici decembra proti Brage už bude všetko v štandardnom režime je takisto fajn, ale možno aj nie. Nik totiž nevie, čo frustrácia po dvoch zápasoch bez divákov vyvolá u vyurážaných, ponížených a degradovaných fanúšikov Slovana. Vyjadrenie klubu k najnovším informáciám a trestu z UEFA prinášame v plnom znení a bez redakčných úprav. “Tresty nikoho z nás netešia, no treba ich prijať ako fakt. Čo však môžeme zmeniť, je naša spoločná budúcnosť a to, aby sme sa trestom v podobe štadióna vyhli,” napísal klub na sociálnej sieti.