Domáce Politika Top

Tvrdý pád Kotlebovho človeka: Doučil, odkopla ho aj cirkev!

BRATISLAVA – Na povolebné obdobie nebude spomínať v dobrom. Anton Čulen do parlamentných volieb kandidoval za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, kam sa z 38. miesta prekrúžkovať nedokázal. Aby toho nebolo málo, prišiel aj o prácu učiteľa náboženstva.

Ako informuje Denník N, kontroverzný katechét na seba počas uplynulých rokov upozornil viackrát. Pred desiatimi rokmi iniciatívne zbieral podpisy pod petíciu za prijatie Lisabonskej zmluvy, meno si urobil aj pôsobením v občianskom združení Aliancia za nedeľu. V ňom presadzoval uzákonenie nedele ako dňa, počas ktorého by mali byť zatvorené obchody.

Rok 2013 zameral na snahu stať sa bratislavským županom. Kandidoval za stranu Magnificat Slovakia, avšak úsilie skončilo iba ziskom 1200 hlasov. Počas kampane pred voľbami do NR SR sa Čulen vyjadroval aj na mítingoch strany ĽSNS. Horlivo a rozhorčene sa vyjadroval proti islamu, citoval pápeža Jána Pavla II a odvolával sa na históriu. Svoje si povedal aj o gender ideológii. Ani tentoraz mu to nevyšlo, keď získal iba 1800 preferenčných hlasov.

Čulen doteraz vyučoval náboženstvo na viacerých školách v bratislavskej Petržalke, čo však už neplatí. „Pánovi Čulenovi bolo oznámené, že mu nebude predĺžená kánonická misia potrebná pre vyučovanie náboženskej výchovy,“ povedal hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara. Dôvody však uvedené neboli.

Zdroj: glob.sk, Foto: Aliancia za nedeľu