Zahraničné

Turecká polícia zadržala samovražednú atentátničku. Takmer odpálila bombu!

turecká vlajka

ŠANLIURFA – V meste Šanliurfa na juhovýchode Turecka zadržali predpokladanú samovražednú bombovú útočníčku, skôr než odpálila bombu na hlavnej triede. Vo štvrtok o tom informovali tamojšie úrady.

Polícia dokázala bombu bezpečne zneškodniť, uviedla štátna tlačová agentúra Anadolu. Keď si žena uvedomila, že ju vypátrali, najprv panikárila a pokúsila sa ujsť, dodala Anadolu. Ženu, ktorej občianstvo a meno zatiaľ nie sú známe, chytili v centre mesta. Bombu mala v igelitovej taške. Ulicu znova otvorili, keď odtiaľ odišla policajná jednotka vycvičená na zneškodňovanie bômb.

Mesto Šanliurfa sa nachádza približne 80 kilometrov od hranice so Sýriou, pripomenula agentúra DPA. Turecko zažívalo v rokoch 2015 až 2017 sériu krvavých bombových útokov, ktoré turecké úrady pripisovali zakázanej Strane kurdských pracujúcich (PKK). Vo štvrtok pokračoval v tureckom meste Istanbul súdny proces proti 58 obžalovaným za ich údajnú účasť na streľbe v istanbulskom nočnom klube z roku 2017, kde bolo zabitých 39 ľudí.