Zahraničné

Trumpova osobná asistentka odišla po prezradení dôverných informácii

Donald Trump - Zdroj: FOTO TASR/AP

WASHINGTON – Osobná asistentka amerického prezidenta Donalda Trumpa Madeleine Westerhoutová sa vo štvrtok vzdala funkcie po tom, ako novinárom prezradila dôverné informácie o prezidentovej rodine. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na americké médiá.

Westerhoutová sa vzdala postu asistentky po tom, ako sa prezident dozvedel, že hovorila s novinármi o jeho rodine a o záležitostiach Bieleho domu. Predmetný rozhovor sa uskutočnil počas prezidentovej nedávnej pracovnej dovolenky v New Jersey. Podľa CNN sa Westerhoutová domnievala, že s novinármi hovorí mimo záznam, čo im však údajne nepovedala.

Jeden z novinárov preto následne obsah rozhovoru tlmočil predstaviteľom Bielemu domu. Kancelária Westerhoutovej sa podľa AFP nachádzala priamo pred Oválnou pracovňou Bieleho a americké média ju preto označovali za prezidentskú “vrátničku”. Túto pozíciu zastávala od nástupu Donalda Trumpa do funkcie prezidenta. Trumpova administratíva je podľa AFP zvlášť citlivá na to, keď zamestnanci novinárom prezrádzajú informácie o interných záležitostiach Bieleho domu.