Politika Zahraničné

Trump zvíťazil v primárkach v Colorade a Utahu. Bloomberg zvažuje, či bude pokračovať v kampani

WASHINGTON – Donald Trump zvíťazil v utorkových republikánskych primárkach v štáte Kalifornia. Informovala o tom agentúra AP.

 

Trump v utorkových primárkach zvíťazil už v štátoch Colorado, Utah, Tennessee, Massachusetts, Arkansas, Severná Karolína, Alabama, Oklahoma a Vermont.

Republikáni hlasujú v utorok o tom, koho by ich strana mala postaviť ako prezidentského kandidáta v novembrových voľbách, v štátoch Alabama, Arkansas, Colorado, Kalifornia, Maine, Massachusetts, Minnesota, Oklahoma, Severná Karolína, Tennessee, Texas, Utah, Vermont.

Kandidátom republikánov bude s najväčšou pravdepodobnosťou Trump, keďže v rámci Republikánskej strany nemá vážnejšieho súpera.

Bloomberg chce prehodnotiť, či bude pokračovať v kampani

Uchádzač o nomináciu americkej Demokratickej strany Mike Bloomberg prehodnotí, či bude v súboji o Biely dom pokračovať. Informovala o tom v stredu agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z Bloombergovho volebného štábu.

Bloomberg sa o osude svojho úsilia zabezpečiť si nomináciu Demokratickej strany bude rozhodovať po tom, čo počas tzv. supervolebného utorka nedosiahol očakávané výsledky a v primárkach dokázal zvíťaziť len v Americkej Samoe, ktorá je nezačleneným územím Spojených štátov.

Bloomberg doposiaľ do predvolebnej kampane investoval približne 500 miliónov dolárov, ale na primárkach sa začal zúčastňovať až v utorok. Víťazstvo v kľúčových štátoch ako Virgínia či Severná Karolína, kde Bloomberg minul na kampaň milióny dolárov, si však zabezpečil bývalý viceprezident Joe Biden.

Demokrati v 14 štátoch a v nezačlenenom území Americká Samoa rozhodnú o tom, koho by ich strana mala postaviť ako prezidentského kandidáta v novembrových voľbách.

Hlasuje sa v štátoch Alabama, Arkansas, Colorado, Kalifornia, Maine, Massachusetts, Minnesota, Oklahoma, Severná Karolína, Tennessee, Texas, Utah, Vermont a Virgínia.