Politika Zahraničné

Trump sa veľmi napajedil: Je to špinavá práca a hanba Spojených štátov

WASHINGTON – Americký prezident Donald Trump vyzval ministra spravodlivosti Jeffa Sessionsa, aby okamžite zastavil vyšetrovanie zasahovania Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016. Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia Sky News.

“Je to strašná situácia a generálny prokurátor Jeff Sessions by túto zmanipulovanú honbu na čarodejnice mal okamžite zastaviť, aby našu krajinu ešte väčšmi nepoškvrnila. Bob Mueller je totálne zmätený a jeho 17 rozhnevaných demokratov, ktorí robia túto špinavú prácu, je hanbou Spojených štátov,” napísal na Twitteri Trump.

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), ako aj výbory pre činnosť tajných služieb v americkom Senáte i Snemovni reprezentantov vyšetrujú údajné zasahovanie Ruska do volieb, ktoré malo pomôcť Donaldovi Trumpovi do Bieleho domu. Vyšetrovanie vedie špeciálny prokurátor Robert Mueller. Trump, ako aj Kremeľ tieto obvinenia odmietajú. Americké úrady v obvinili v júli v neprítomnosti 12 ruských tajných agentov, ktorí sa mali podieľať na tomto procese.