Politika Spoločnosť Zahraničné

Trump sa opäť stretne s Kimom. Témy ich rozhovorov sú tajomstvom

WA 6 Singapur - Americký prezident Donald Trump (vpravo) a severokórejský líder Kim Èong-un sa zdravia poèas historického stretnutia v Singapure 12. júna 2018. FOTO TASR /AP U.S. President Donald Trump shakes hands with North Korea leader Kim Jong Un at the Capella resort on Sentosa Island Tuesday, June 12, 2018 in Singapore. (AP Photo/Evan Vucci)

BRATISLAVA  – Prezident Spojených štátov Donald Trump pricestuje do Vietnamu v utorok večer, pred svojím druhým summitom s vodcom Severnej Kórey Kim Čong-unom. V pondelok o tom informovalo vietnamské ministerstvo zahraničných vecí, ktoré citovala tlačová agentúra Reuters.

Cieľom rokovaní v Hanoji je odstránenie jadrových zbraní z Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) a Kórejského polostrova.

Trump sa v stredu ráno stretne s vietnamským prezidentom Nguyenom Phuom Trongom, ktorý je zároveň generálnym tajomníkom vládnucej komunistickej strany, dodalo ministerstvo.

Summit Trumpa s Kimom sa má konať v stredu a vo štvrtok, ale žiadne podrobnosti o ich rozhovoroch neboli zverejnené.

Šéf Bieleho domu v nedeľu vyjadril očakávanie, že spoločne s Kimom nadviažu na pokrok, ktorý sa podarilo dosiahnuť na prvom vlaňajšom summite oboch lídrov v Singapure. Americký prezident vyjadril aj presvedčenie, že Severná Kórea sa môže čoskoro stať “významnou ekonomickou mocnosťou”, ak sa vzdá vývoja jadrových zbraní.