Politika Top Zahraničné

Trump prichytený pri veľkom klamstve: Veď toto ani nedáva zmysel!

WASHINGTON – Ak ste si mysleli, že Donald Trump počas svojej kampane nedokáže vymyslieť už nič nové, mýlili ste sa. Kontroverzný kandidát na prezidenta USA tentokrát poriadne nahneval chicagsku políciu.

Republikán sa pred nedávnom vyjadril, že tvrdšie postupy polície by mohli problém Chicaga s vlnou násilných činov vyriešiť už za týždeň. Potvrdiť mu to mal jeden z z vrcholových policajtov veterného mesta. Trump sa takto vyjadril pre politického komentátora Billa O’Reillyho. “Som si istý, že má stratégiu. Nepýtal som sa ho na ňu,” povedal vtedy o tom, aký je plán dotyčného policajta.

Klame, tvrdí polícia

Miliardár sa podľa vlastných slov taktiež pokúsil zohnať tajomnému neznámemu prácu, čo však podľa Američanov nedáva zmysel – prečo by to robil, ak by patril medzi špičkových policajtov?

Strážcovia zákona z Chicaga v tom majú jasno – Trump klamal. „Toto tvrdenie sme spochybnili už pred mesiacmi,” vyjadril sa hovorca Frank Giancamilli. „Nikto z vedenia sa s Donaldom Trumpom alebo členom jeho volebného tímu nikdy nestretol.”

Zdroj: ph, latest.com, Foto: SITA