Domov » Kategórie » Zahraničné » Politika » Trump neprestáva udivovať. Svetovým lídrom rozdáva osobné číslo

Trump neprestáva udivovať. Svetovým lídrom rozdáva osobné číslo

WASHINGTON – Prezident USA Donald Trump rozdáva číslo svojho mobilného telefónu svetovým lídrom a vyzýva ich, aby mu telefonovali priamo. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Toto nezvyčajné vyzvanie porušuje diplomatický protokol a vyvoláva obavy o bezpečnosť a utajenosť komunikácie prezidenta – vrchného veliteľa amerických ozbrojených síl.

Ponuku využil zatiaľ iba Trudeau

Trump vyzval lídrov Kanady a Mexika, aby mu zavolali na jeho mobilný telefón, ako uviedli bývalí aj súčasní americkí predstavitelia oboznámení so vzniknutou situáciou. Z oboch lídrov zatiaľ využil ponuku iba kanadský premiér Justin Trudeau, dodali predstavitelia.

Šéf Bieleho domu si tiež vymenil telefóne číslo s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom, keď sa obaja rozprávali začiatkom mája, bezprostredne po Macronom víťazstve v prezidentských voľbách. Uviedol to francúzsky predstaviteľ.

Všetci spomínaní predstavitelia trvali na zachovaní anonymity, pretože nie sú poverení zverejňovať informácie o týchto rozhovoroch.

Foto: SITA

SITA

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.
SITA
Autor: SITA
Tagy