Regióny Trnava

Trnavský kraj urobí plošné testovanie zamestnancov zariadení sociálnych služieb

Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

TRNAVA – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sa pripravuje na testovanie všetkých zamestnancov zariadení sociálnych služieb vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Prvé preventívne opatrenia v nich prijal už začiatkom marca, skôr ako ich nariadil štát centrálne. Odvtedy podľa predsedu Jozefa Viskupiča platí prísny zákaz návštev pre verejnosť a je zamedzený voľný pohyb klientov mimo zariadenia.

Akékoľvek zmeny zdravotného stavu sú okamžite konzultované s príslušným regionálnym úradom verejného zdravotníctva a bez ohľadu na konkrétne príznaky okamžite vykonajú test na COVID-19. V rámci zariadení sú pripravené priestory na izoláciu rizikových klientov. “TTSK aktuálne pripravuje karanténne zariadenia sociálnych služieb a vo všetkých DSS vyčleňuje karanténne miesta,” zdôraznil predseda TTSK. Obsluhujúci personál je povinný dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia a používať ochranné pracovné pomôcky.

Dezinfekcia priestorov sa vykonáva niekoľkokrát denne. “V rámci sprísňovania bezpečnostných opatrení zabezpečujeme zásobovanie našich zariadení z externého prostredia bezkontaktným spôsobom. Zároveň sú prijaté opatrenia, ktoré sú nad rámec štátom vydaných usmernení. Pristúpili sme aj k dočasnému zatvoreniu zariadení s ambulantnou a týždennou formou pobytu,” dodal Viskupič.