Domáce Kauzy Regióny Trebišov Trebišov

Trebišovský okresný súd odsúdil Vadalu na peňažný trest

Sebastiana Vadalu, brata talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu v sobotu 17. marca 2018 predviedli na Okresný súd v Trebišove, ktorý má rozhodnúť o návrhu dozorujúceho prokurátora na jeho vzatie do väzby. Obvinený je z prečinu nebezpečného vyhrážania a pokračovací prečin výtržníctva. Zdroj:TASR - Roman Hanc

TREBIŠOV– Za prečin nebezpečného vyhrážania a výtržníctva uložil v utorok (11.12.) Okresný súd v Trebišove Sebastianovi Vadalovi úhrnný peňažný trest 3000 eur. Obžalovaný je bratom talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu, ktorý je v Taliansku stíhaný pre drogovú trestnú činnosť.

“Pre prípad úmyselného zmarenia peňažného trestu Okresný súd Trebišov ukladá obžalovanému náhradný trest odňatia slobody vo výmere desať mesiacov,” potvrdila v stredu TASR hovorkyňa košického krajského súdu Anna Pančurová.

Poľahčujúcou okolnosťou pre Sebastiana Vadalu bolo, že viedol pred spáchaním trestného činu riadny život a že sa k činu priznal. Voči verdiktu okresného súdu sa prokurátor odvolal, rozhodovať tak bude krajský súd.

Obžaloba sa týkala dvoch skutkov zo septembra 2017. “Obvinený mal fyzicky napadnúť poškodeného tak, že ho chytil pod krk, škrtil ho a vyhrážal sa, že ho zabije so slovami, že on je mafián. V druhom prípade toho istého poškodeného znova napadol a viackrát ho udrel rukou do oblasti tváre,” uviedol v minulosti hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko. Obvinenému hrozil trest odňatia slobody až na tri roky. Vo väzbe bol od marca do júna, na slobodu sa dostal na kauciu 2000 eur.

Jeho brata Antonina Vadalu eskortovali do Talianska 15. mája na základe európskeho zatykača. O aktivitách a kontaktoch tohto podnikateľa na Slovensku písal predtým, ako bol zavraždený, investigatívny novinár Ján Kuciak.