Košice Regióny Trebišov

Trebišovskí milovníci psov majú dôvod na radosť. Z rozpočtu im opravili budovu kynologického klubu

Zdroj: FB / Kynologický klub Trebišov

TREBIŠOV – Kynologický klub v Trebišove získal nové zázemie pre svoju činnosť. Zrekonštruované priestory klubu na Budovateľskej ulici v piatok (24. 1.) slávnostne odovzdali do užívania. Areál určený pre milovníkov psov už plnohodnotne slúži na svoj účel, informovala TASR hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Ide výsledok posledného z piatich projektov financovaných z vlaňajšieho participatívneho rozpočtu mesta. Projekt uspel vo verejnom hlasovaní a získal finančnú podporu vo výške 9385 eur. “Vďaka nej sa chátrajúce už nepoužívané a viac ako 30-ročné unimobunky obnovili na funkčnú miestnosť, v ktorej je vytvorený priestor na uloženie administratívnych písomnosti a tiež tzv. sklad. Ten slúži členom klubu na odkladanie výcvikových potrieb športovej kynológie,” priblížila hovorkyňa.

Trebišovský kynologický klub spája športové aktivity a psychický relax a umožňuje ľuďom rovnakého záujmu vymieňať si skúsenosti. Vytvára podmienky pre riadené tréningy poslušnosti a majitelia sa tu učia, ako so psami pracovať a ako ich viesť, aby docielili poslušnosť.  Obnovený priestor kynologického klubu slávnostne uviedli do života primátor Trebišova Marek Čižmár, ako aj predkladatelia projektu Marek Šurima a Jozef Bereš. Mesto na realizáciu piatich občianskych projektov, ktoré získali najvyšší počet hlasov vo verejnom hlasovaní, vyčlenilo vlani spolu 50.000 eur. Rovnakú čiastku vyčlenila samospráva aj na tento rok.