Košice Regióny Trebišov

Trebišov realizuje úsporné opatrenia, primátor si znížil plat. Dôvodom je koronakríza

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

TREBIŠOV – Úsporné opatrenia realizuje mesto Trebišov v nadväznosti na odhadované scenáre vývoja hospodárstva SR a súvisiaci odhadovaný pokles príjmov plynúcich z podielových daní pre mestá a obce. “S účinnosťou od 1. apríla 2020 bude plat primátora aj bez schválenia mestským zastupiteľstvom znížený na zákonné minimum,” informovala TASR hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

 

Rozdiel medzi platom, ktorý predstavuje v hrubom 4558 eur, a zákonným minimom 3505 eur primátor Marek Čižmár podľa jej slov daruje spätne mestu na zabezpečenie bežnej prevádzky. “Rovnako aj platy obidvoch zástupcov primátora budú vychádzať z primátorovho minimálneho platu. Osobné príplatky všetkých zamestnancov mesta Trebišov budú znížené na nulu,” uviedla hovorkyňa.

V dôsledku šírenia nového koronavírusu mesto Trebišov taktiež pristúpilo na úplnú redukciu všetkých investičných aktivít s výnimkou investícií financovaných z externých zdrojov. Zároveň bolo až do odvolania pozastavené vyplácanie všetkých dotácií z rozpočtu mesta. “Zamestnanci s cieľom znižovania režijných nákladov mestského úradu pracujú v režime home office. Na redukciu miezd pristúpili i mestské príspevkové a rozpočtové organizácie a mestská obchodná spoločnosť,” informovala Mištaničová.