Domáce Politika Top

Treba zatraktívniť menej populárne, no potrebné odbory, tvrdí Plavčan

BRATISLAVA – Školy potrebujú istú formu motivácie a zatraktívnenia menej populárnych, ale pre daný región potrebných študijných odborov. Absolventi základných škôl by v nich mohli pokračovať v štúdiu.

Minister školstva Peter Plavčan to povedal na stretnutí so štátnym tajomníkom ministerstva školstva Petrom Krajňákom a primátorkou Prešova Andreou Turčanovou, na ktorom hovorili o aktuálnych otázkach v oblasti regionálneho školstva a športu. Informovalo o tom ministerstvo školstva na svojej internetovej stránke.

Toto je lepšie, tvrdí minister

„Lepšie je byť známym kvalitným remeselníkom, ako s vysokou školou sedieť za pokladňou v hypermarkete,“ poznamenal Plavčan. Minister sa stretol s primátorkou Prešova po výjazdovom rokovaní vlády v Trebišove.

Po rokovaní na mestskom úrade si bol minister pozrieť aj areál cyklistického velodrómu v Prešove, ktorý svojimi parametrami spĺňa olympijské kritériá, no mesto má už niekoľko rokov problém nájsť peniaze na jeho opravu.

Cyklistika je čoraz populárnejšia

Minister uviedol, že cyklistický šport je na Slovensku čoraz populárnejší a deti a mladí športovci si zaslúžia, aby mali čo najlepšie podmienky doma a nemuseli chodiť trénovať do zahraničia.

„Na olympijských hrách, kde štartoval aj Peter Sagan, bolo vidieť, ako je náš cyklista populárny a že šíri dobré meno našej krajiny po celom svete. Jednoznačne sa tam potvrdilo, aký význam má šport pre propagáciu Slovenska,“ dodal Plavčan.