Domáce Parlamentné voľby Politika

Transparency International podáva podnet na volebnú komisiu pre rozhovor v časopise s kandidátom na poslanca za SNS

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Transparency International Slovensko (TIS) podáva podnet na volebnú komisiu pre rozhovor v časopise Slovenský Rybár s koordinátorom Slovenského dohovoru o rodine a kandidátom Slovenskej národnej strany (SNS) do parlamentu Erikom Zbiňovským. Podľa mimovládnej organizácie rozhovorom porušili volebný zákon neoznačením platenej reklamy. Informovalo o tom TIS na sociálenej sieti.

 

Päť z ôsmich otázok rozhovoru s nadpisom Hájiť záujmy rybárov rieši aj Istanbulský dohovor. Už v úvode sa spomína o Zbiňovskom, že „sa v poslednom období angažuje ako kresťanský aktivista a najnovšie aj ako nezávislý kandidát s číslom 20 na kandidátke SNS číslo 9″. Pri rozhovore je dokopy sedem fotiek. Tri Zbiňovského s Mariánom Kuffom či predsedom parlamentu a SNS Andrejom Dankom, ďalšia Zbiňovského s tromi slovenskými zástavami v parlamente a zvyšné z rybolovu.

Iveta Lacová, inzertná manažérka časopisu s celoslovenským predajom 5-tisíc kusov mesačne sa pre TIS priznala, že šlo o kúpený článok a je neoznačený omylom. „Zbiňovský si PR článok zaplatil spolu s reklamou, ktorá je v časopise na začiatku vedľa obsahu a editoriálu. Aj tá však nie je označená objednávateľom a dodávateľom, ako to musia robiť politici podľa zákona,” uviedlo TIS. Podľa Lacovej politickú reklamu doteraz v mesačníku nemali. Keďže Zbiňovský je ich dlhoročný prispievateľ, urobili výnimku.

Erik Zbiňovský je v aktuálnej volebnej kampani jedným z najväčších darcov SNS – požičal jej 20-tisíc eur.