Domáce Politika Top

Tragikomický trapas: Kotlebovci sa masovo pustili do rodinkárstva svojho vodcu, stačilo málo!

BRATISLAVA – Jednoduchá grafika, pár vymyslených faktov, veľa výkričníkov a hoax je na svete. Množstvo fanúšikov ĽSNS a Mariana Kotlebu sa nechalo minulý týždeň nachytať na obrázok, ktorým autor chcel ukázať, aké jednoduché je šíriť nepravdivé informácie.

Za experimentom, ktorý v jednej z fanúšikovských stránok ĽSNS získal viac ako 100 zdieľaní, 200 komentárov a 300 lajkov, stojí autor jednej z parodických Facebookových stránok. Vytvoril obrázok, na ktorom poukazuje na údajné rodinkárstvo v obci Nižná Poruba. Tamojší rómsky starosta má zamestnávať svoju manželku a bratov, na ktorých úkor mali bývalí zamestnanci prísť o svoje miesta.

Neexistujúca obec

Obrázok sprevádzal aj text plný výkričníkov bez odkazu na to, odkiaľ autor čerpá informácie. „Ako nechať 2025 eur v rodine!! Starosta hneď po voľbách zamestnal celú rodinu a množstvo svojich kamarátov, teraz kandiduje znova! Zastavme rodinkárstvo v Nižnej Porube!!“ píše sa.

V skutočnosti išlo o narážku na Banskobystrický samosprávny kraj, kde takto funguje župan Marian Kotleba spoločne s manželkou Frederikou a bratmi Marekom a Martinom. Obec Nižná Poruba navyše neexistuje a ilustračné fotky sú prebraté z britského bulváru. To rozhorčeným komentujúcim ale neprekážalo.

Zdroj: ph, Foto a Video: YouTube / Panoptikum HS