Prievidza Regióny Trenčín

Tradičný Banícky jarmok v Prievidzi tento rok pre pandémiu nebude. Pre koronakrízu

Zdroj: TASR / Alexandra Motková

PRIEVIDZA – Tradičný Banícky jarmok v Prievidzi sa túto jeseň konať nebude. Samospráva k jeho zrušeniu pristúpila z dôvodu epidemiologickej situácie v súvislosti s novým koronavírusom a opatreniami Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Neuskutočnia sa ani ďalšie kultúrne podujatia, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

 

Samospráva pristúpila k zrušeniu nadchádzajúcich príležitostných trhov. Konať sa tak nebudú ani augustové Prievidzské hody. V prípade Baníckeho jarmoku, ktorý bol naplánovaný na september, zrušila radnica i sprievodný kultúrny program podujatia. “Z dôvodu opatrení ÚVZ SR sa nebudú konať ani ďalšie podujatia. Z hľadiska predpokladaného počtu návštevníkov na kultúrno-spoločenskej akcii nad 1000 osôb sa rušia Vatra SNP aj Letná čitáreň,” doplnil Ďureje.

Pri tradičnej čitárni nie je podľa neho možné zabezpečiť pre deti činnosť v podmienkach, ktoré nateraz platia z pohľadu dodržiavania vzdialenosti medzi deťmi, ako i dezinfekcie rekvizít a kníh pri tvorivých dielňach. “V prípade organizácie kultúrnych podujatí počas zimných mesiacov ešte nepadlo definitívne rozhodnutie. Organizátori budú verejnosť o podrobnostiach vopred informovať,” dodal hovorca mesta.